TGRT HABER

İsim TGRT HABER HD
Kategori Haber
Genel Merkezi Bahçelievler-İSTANBUL
İletişim webmaster@tgrthaber.com.tr
Telefon 0 212 454 70 70

Türkiye Gazetesi Radyo Televizyonu, kişisel televizyonculuğun geliştiği birinci yıllarda İhlas Holding tarafınca 22 Nisan 1993 yılında kuruldu. Kanalın birinci yayını devrin Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın cenaze merasimi oldu. Milliyetçi ve Muhafazakar bir yayın siyaseti belirleyen kanal, magazinsel programlar ve aile bedellerini önemsemeyen seriler konumuna, haber, belgesel ve kültürel ve ailesel mevzuları önemseyen seriler yayınlamıştır. 

2000'li yıllara kadar muvaffakiyetle büyümeye idame eden TGRT gösterim akışı sıralamasında ömür ve hanım içerikli programlarda bölge almaya başlamıştır. 2004 yılında yönetim konseyinin almış olduğu ortak karara nazaran TGRT'nin kardeş kanalları, TGRT Haber, TGRT Pazarlama ve TGRT EU kanalları gösterim hayatına başlamıştır. 

İlerleyen yıllarda İhlas Holding, FOX TV'nin kurucusu News Corporation şirketine ortak olmuştur. Fakat kanalda işler istenildiği biçiminde gitmediği için İhlas Holding artan borçları kapatmak için TGRT EU, TGRT Haber, TGRT Pazarlama ve TGRT FM'i kapsamayacak ve TGRT markasının kendilerinde kalması kuralıyla kanalın gösterim haklarını ortak oldukları News Corporation kanalına devretmişlerdir.

tgrt haber, tgrt canlı izle

Şuanda Yayında Olanlar

Yükleniyor, Lütfen Bekleyiniz...

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?

ATV İzle

Son Başlıklar

Henüz Bir İçerik Eklenmemiş